Бомбастична Карлеуша во сребро од глава до пети: Малку жени би имале храброст да го носат ова!

28 септември, 2020
јк

Јелена многу често носи очила, поради што воопшто не се шминка, но тоа не беше случај денес.

Денес, понеделник, 28 септември, Јелена Карлеуша (42) го продолжи снимањето на „Ѕвезда Гранда“ во Гранд студиото на Кожутњак.

Како и секогаш, таа се обиде да го украде целото внимание со својот стајлинг, но покрај тоа што го облече овој пат, во очи и „привлече“ и нејзината храбра афро-фризура.

Имаше чизми до половина бед, мини фустан и ѓердан, сите во иста, сребрена боја.

Поп-sвездата беше добро расположена, а еден детал на неа денес беше различен од вообичаеното, што сигурно малкумина го забележаа. Имено, Јелена многу често носи очила, па затоа нејзините очи воопшто не носат шминка, но денес беше целосно нашминкана.