Бугарските секси пејачки кои Македонците најмногу ги сакаат! Едната од нив има порно видео!

18 септември, 2020
бугарки наслов

Кога сите четири ќе се соблечат за Инстаграм, сè пука од лајкови

Бугарија е земја која асоцира на многу работи, но она со што Бугарите можат да бидат особено горди се едни од нивните најпопуларни пејачки, за кои не се знае дали се поубави или позгодни.

Иако многумина коментираат дека со помош на пластични операции, многу пејачки кои доминираат на сцената го сменија својот личен опис, едно не може да се оспори, а тоа е дека изгледаат одлично!

Прва на списокот, а воедно и најпопуларната пејачка во Бугарија е Галена (35). Таа својата кариера ја започна пред 17 години, и оттогаш важи за една од најуспешните.

Половина милион луѓе ја следат на Инстаграм, каде таа често објавува свои провокативни фотографии. Нејзиниот изглед многу се смени од почетокот на нејзината кариера, па многумина во Бугарија ја нарекоа „кралица на пластиката“.

Оваа пејачка беше проследена со разни скандали, а еден од најголемите во нејзината кариера се случи во 2007 година, кога во јавноста се појави нејзиното порно видео. Песната што ја сними со МЦ Стојан во 2013 година ја направи славна на целиот Балкан.

Темата што оваа секси Бугарка се споменува во медиумите во последните неколку недели е заради песната „Жената на султанот“. Имено, мелодијата за оваа песна е плагијат на песната на Галена „Феноменално“, која таа ја објави во 2018 година.

Алисија (37) ја започна својата кариера само една година пред Галена. Има снимено неколку албуми, а повеќе од 300 илјади луѓе ја следат на социјалните мрежи.

Таа немаше никаква соработка со српски пејачи, а она што привлече најмногу внимание во текот на нејзината кариера е нејзината афера со фудбалерот, Валерија Божинов, кој пред неколку години играше за „Партизан“.

Пејачката Преслава (36) е веројатно многу попозната на нашата публика, бидејќи пред неколку години ја отпеа песната „Боговите шетаат на земјата“ во дует со Драган Којиќ Кеба.

Иако во голема мера е во четвртата деценија од животот и е мајка, пејачката важи за една од најзгодните бугарски пејачки. Повеќе од 600.000 следбеници ја следат на Инстаграм.

Позицијата на Теодора Руменова како Андреа Сахара (33) е русокоса која сè уште се слуша на Балканот. Имено, по соработката со познатиот романски композитор Кости, таа стана мега популарна.

Често ја споредувале со Сандра Африка, а најголемата сличност помеѓу Бугарин и Африканец се нивните атрибути по кои воздивнуваат многу мажи. Нејзината песна „Хајде Хопа“ која ја отпеа Милица Павловиќ во 2012 година.

Андреа соработуваше и со светски познати музичари Гео Да Силва и Шаги, исто така соработуваше и со МЦ Стојан и Цвија. Андреа честопати беше осудувана од јавноста за премногу фотошопирање на нејзините слики што ги објавува на социјалните мрежи, до степен до кој присутните не ја препознаваа на настапите.