Цеца му ја посвети песната “Pustite me da ga vidim”: Тој беше нејзината голема ЉУБОВ пред Аркан!

19 декември, 2020
ceca1


Оваа нејзина врска беше прва позната во јавноста
На крајот на осумдесеттите, Светлана Цеца Ражнатовиќ стана една од најпопуларните пејачки на нашите простори.

На сите им е добро познато дека таа беше омажена за Жељко Ражнатовиќ Аркан, со кого имаше две деца, синот Вељко и ќерката Анастасија.
Сепак, првото момче на Цеца познато во јавноста беше фудбалерот Владан Лукиќ.

Љубовта меѓу нив двајца е родена во 1989 година, кога тој беше познат играч на Црвена звезда, и она пејачка во подем, која градеше кариера во Белград.

Дури беше споменато дека тие се вериле и се подготвувале за венчавката, но се развеле во 1990 година, кога Владан се приклучил на армијата.
Според извештаите на медиумите, нејзината песна Pustite me da ga vidim е посветена на него. Кога се запознале, тој имал 18, а таа само 15.

За време на бомбардирањето на Србија, Лукиќ играше во Мец, Франција, но не можеше да издржи да игра фудбал додека страдаа неговите луѓе и се врати во Србија. После тоа, тој играше во Грција една година и ја заврши кариерата на само 30 години.

https://youtu.be/ueVmtsJJ–k

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris