ЦЕЦА ПРОГОВОРИ ЗА СВОЕТО БОГАТСВО! „Прогласена сум за крадец, а немам дури ниту пет недвижности“

1 декември, 2020
396077_screenshot-2020-11-29t220909.874_f

Цеца Ражнатовиќ тврди дека била неправедно осудена во 2011 година за проневера на пари во ФК „Обилиќ

 Пејачката вели дека би била многу побогата ако навистина присвои милиони од трансферот на фудбалери

Ме прогласија за крадец, а јас немам ниту пет недвижнини – вели Цеца Ражнатовиќ! Пејачката вели дека ќе беше многу побогата ако таа и нејзината сестра Лидија Оцокољиќ всушност присвојат пари од трансферот на фудбалери на ФК „Обилиќ“, за што беше осудена пред девет години.

Фолк sвездата тогаш помина една година во домашен притвор со својата сестра и ѝ плати на државата 1,5 милиони евра, меѓутоа, сега открива дека била принудена да признае вина затоа што го одбрала помалото од двете зла:

– Сите чесни, само мојата сестра, која немаше никакво вработување во клубот „Обилиќ“, и јас не сме. Автомобилот ни се расипа на нас две – започнува приказната на пејачката.

Таа додаде дека со огромните милиони, за кои тврдат дека ги присвоила, ќе има многу повеќе станови, куќи, продавници отколку што има сега.

– Јас и сестра ми бевме прогласени за крадци. Моравме да ја признаеме вината, затоа што од две зла го избирате помалото. Тие рекоа дека сум проневерила милиони со сестра ми, а таа немаше ништо. И јас, која работам скоро 33 години, плаќам сериозен данок, па немам ниту пет недвижнини. Не велам дека сум сиромашна, но немам не знам колку.

Ражнатовиќ истакнува дека и денес  таа е прва мета кога државата ќе го провери потеклото на имотот на познати пејачи или кога ќе утврди кој плаќа данок. Сепак, посочува дека нема проблем со тоа бидејќи правилно ги плаќа сите обврски.

– Јас сум првиот на удар секогаш кога проверува даночната инспекција. Потеклото на мојот имот, моите концерти се секогаш чешлани … Но, не се плашам, нема што да кријам. Јас работам работа што е јавна, не одржувам мали концерти, не пеам тајно, така што не можам да сокријам ништо, дури и ако сакам. Потеклото на имотот морав да го докажам неколку пати, бидејќи во оваа земја нема заштитени луѓе. Проверија и каде работев и колку данок платив … Одеа во тенкото црево, и тоа за пример на другите. Никогаш не најдоа ништо спорно. Не се жалам, тоа е работа на државата. Спијам мирно, и тоа ми е најважно – заклучува Цеца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris