Цеца сними спот за песната што ја обожавате, но поради овој човек, видеото никогаш не беше објавено (ФОТО / ВИДЕО)

29 ноември, 2020
цеца

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ во 2007 година објави дуетска песна со Оливер Мандиќ, со наслов „Времето за љубов истекува“. Со текот на времето, песната стана огромен хит, а истата година беше снимен и спот за споменатата песна, но до ден денес не го виде светлото на денот.

За целите на прикажување на видеото, Цеца, како вистински професионалец, реши да ги исполни сите идеи на режисерот, па се согласи да се појави ќелава. Секако, таа не ја избричи главата, но специјална маска и беше влечена над косата.

Ceca, Oliver

Во тоа време беше објавена закачка за оваа песна, а публиката имаше можност да види мал дел од она што го сними во видеото, па сите со нетрпение го чекаа моментот кога ќе биде објавена. Но, дури тринаесет години подоцна, видеото никогаш не го виде светлото на денот, а според луѓето кои се на музичката сцена и добро го познаваат Оливер Мандиќ, тие велат дека тој не сакал да биде објавено видеото, бидејќи не е задоволен како се појавило.

Во една прилика, новинарите го прашаа кога ќе се одржи премиерата на спотот, а Мандиќ по тој повод рече:

Сфатив дека многу луѓе не знаат дека песната „Време“ постои и има десет милиони прегледи на ЈуТјуб и неколку убави критики – објасни Мандиќ.

Ceca Ražnatović
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi