ЧЕСТИТКА СО ЗГОДНО МОМЧЕ ГОЛО ДО ПОЈАСОТ, ПРЕГРАТКА И СВЕЌИЧКИ НА ТОРТА! Цеца ги фрли сите во ШОК! (ФОТО)

13 октомври, 2020
519619_ceca01-news1-damir-dervisagic_ls

Флоријан Мунтеану се појави во спотот на Цеца за песната „Andjeo drugog reda“ пред три години и привлече големо внимание со својот изглед.

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија со згодниот модел Флоријан Мунтеану, а поводот е неговиот 30-ти роденден.

Флоријан Мунтеану се појави во спотот на Цеца за песната „Andjeo drugog reda“ пред три години и привлече големо внимание со својот изглед, а тој и пејачката останаа во одлични односи, па Цеца јавно му го честиташе роденденот.

Таа сподели еден од кадрите од видеото, во кое го гушка Флоријан, со порака „Среќен роденден“.