ЧЕТИРИ ЖИВОТНИ ПРИНЦИПИ ПО КОИ СЕ ВОДИ ЛЕПА БРЕНА – Таа ги презеде од Чарли Чаплин! (ФОТО)

8 декември, 2020
лепа

Кој би рекол…


Освен што објавува слики и записи од нејзиниот приватен и деловен живот, Лепа Брена ги користи социјалните мрежи за да сподели некои свои мисли или интересни цитати и мудрост со своите следбеници.

Ова е токму она што го направи овој пат:

  • Чарли Чаплин живееше 88 години. Ни остави 4 изјави:
  1. Ништо не е засекогаш на овој свет, дури ни нашите проблеми.
  2. Сакам да одам на дожд затоа што никој не ги гледа моите солзи.
  3. Најмногу изгубен ден во животот е денот кога не се смееме.
  4. Шест најдобри лекари во светот:

Сонцето
Одморот
Вежбање
Диета
Самодоверба
Пријатели


Држете се до нив во сите фази од вашиот живот и уживајте во здрав живот. Животот е само патување. Затоа, живејте денес, утре можеби нема да биде – објави Брена.

Еве како изгледаше:

Lepa Brena
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris