Член на групата „Riblja čorba“ e во болницата: Еве каква е ситуацијата!

15 ноември, 2020
риби

Басистот на рок групата „Riblja čorba“, Миша Алексиќ (67) бил заразен со корона вирус и во петокот бил сместен во Клиничкиот болнички центар „Бежанијска коса“.

Тој беше сместен таму по неколкудневна самоизолација дома, на инсистирање и наговор на менаџерот Бане Обрадовиќ, кој лежеше сам на пролетта во 19-та година.

„Бев позитивен на PCR тестот и бев дома два-три дена, мислејќи дека ќе ми биде подобро со витамини и соодветна диета“, вели Алексиќ.

“Сепак, добив висока температура што не сакаше да падне под 39 степени, а скенирањето на белите дробови покажа дека имам пневмонија, поради што сега сум во болница. Пневмонијата е најопасната во короната”, додаде тој.

Има само пофални зборови за персоналот на КБЦ „Бежанијска коса“.

“Персоналот е прекрасен, сите медицински сестри и лекари се љубезни кон секој пациент. Еве, пред некоја вечер, една медицинска сестра ми понуди дупла вечера”, вели тој.

Тој додаде дека започнал да прима терапија.

„Искрено се надевам дека ќе останам тука 10 до 15 дена, а потоа ќе ме пуштат дома. Сепак, зборот на докторот е клучен“, заклучува Алексиќ, а пренесе „Блиц“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi