Дали Северина е платена од СЗО?

25 октомври, 2020
5261109_screenshot_ls

Пејачката Северина, која ја следат повеќе од милион луѓе на Инстаграм, ги повика своите следбеници да ги почитуваат мерките и епидемиолошките препораки, охрабрени од новиот бран на коронавирусна инфекција. Додека самата го надминуваше Ковид-19, се сети на нејзиниот случај, но и на нејзиниот пријател, кој беше во многу полоша состојба. Ја надминав короната, немав никакви симптоми, некои од моите пријатели имаа силни симптоми, „умреа“ од немоќ, но фала му на Бога, сите се живи. Еден од моите познаници од Сплит, опиша во нејзината приказна го закачија на апарати за дишење. Спортист, млад , три деца … тој вели дека сакал да умре. Некои велат дека короната доаѓа во уште полоша форма … Некои велат дека вонземјани доаѓаат кај нас … Тие велат сè, но вие ја слушате вашата совест и се грижите за себе и за другите “, започна сплитската пејачка.

СЕВЕРИНА ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ!


Но, нејзиниот пост не го сакаше секој. Некои го нарекоа игнорантно, наведувајќи го, меѓу другото, и ставот дека PCR-тестовите служат за формирање на брегови генетски материјал на сите луѓе во светот, со објаснување дека короната не постои или, ако постои, дека е намерно измислена. Исто така, постојат сомневања дека Северина е платеник: „Драга Северина, се чини дека ти плаќаат исто од светската здравствена организација … ти си добра пејачка … подобро да продолжиш да пееш и да не се мешаш во политиката“. Но, Северина одлучи да ги пресмета сметките со приврзаниците на движењето против вакцинација, кое шири теории на заговор за време на пандемијата. “Па, Северина … Зар не го слушнавте академик Радман што рече? Дали не слушнавте што рекоа за тестот за ПЦР? Дали е ова платено рекламирање? “, Ја прашал лут придружник. “Госпоѓо, јас сум многу паметна и секогаш имам свое мислење. Никој не може да ви плати памет. Ако би можеле, би им платила курс на многумина. Еве, вие го споделувате овој мој пост бесплатно. За мене за љубов. Јадете Биг Мек, не носете маски , но повторно објавете го ова … Преправете се дека сте малку паметни“, и одговори Северина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum