Дино Мерлин подготвува уникатно шоу за своите обожаватели: „Долго работев на овој проект“

19 декември, 2020
94fe546f5cae494bed75

„Новогодишниот концерт е нешто ново и поразлично – претстава за ново време што ќе ја собере и поврзе публиката од сите меридијани на новогодишната ноќ“, вели сараевскиот кантавтор и текстописец

 „Влезете со мене во новата година, во која сите имаме толку многу надеж и очекување“, вели регионалната музичка sвезда Дино Мерлин, ширејќи оптимизам и верба во подобро утре во овие тешки времиња. Тој подготви уникатно новогодишно шоу за обожавателите од сите континенти, кое ќе биде достапно на Интернет, со што ќе стане лидер на новите трендови во музичката сцена на овие простори. Во истата емисија премиерно ќе изведе две нови песни од претстојниот нов, 12-ти албум, кој се чека со години.

„Новогодишниот концерт е нешто ново и поразлично – претстава за ново време што ќе ја собере и поврзе публиката од сите меридијани на новогодишната ноќ“, вели сараевскиот кантавтор, кој има неколку светски турнеи и неколку спектакуларни концерти со експлозија на емоции. Познато е дека Дино Мерлин е одличен музичар, но неговите концерти добиваат дополнителна димензија бидејќи тој буквално ги претвора класичните настапи во шоуа, што е одлика на најголемите. Затоа, во време кога сите прослави на новогодишната ноќ се откажани и луѓето се принудени да ја пречекаат 2020 година и да влезат во новото лето, босанскиот музички виртуоз најде начин да не ги разочара обожавателите со кои традиционално ја поминува новогодишната ноќ. Дури сто илјади луѓе влегоа во 2017 година со него на сараевскиот Трг Босна и Херцеговина; следната година го подготви спектаклот на Драбровски Страдун, потоа во Будва, а во 2020 година влезе со македонската публика на главниот плоштад во Скопје. Овој пат, неговиот новогодишен спектакл ќе го следат гледачи од целиот свет во кругот на најблиските од безбедноста и топлината на неговиот дом.

„Долго време работев на овој проект со голем тим за да ѝ претставам на публиката песни што ќе ја донесат енергијата на концертниот перформанс од некогашниот нормален во виртуелниот Свет. Наместо физичко растојание во големи сали и плоштади, гледачите ќе можат внимателно да го следат виртуелниот концерт со многу нови елементи и изненадувања што ќе го зачинат сето тоа. Едвај чекам да покажам сè што сме подготвиле! “, Додаде Дино, кој собра повеќе од сто професионалци од Хрватска, Словенија, Србија, Црна Гора, Македонија и Босна и Херцеговина само за реализација на овој спектакл.

Покрај вековите хитови на овој музички волшебник и премиерата на две нови песни, гледачите во новогодишното шоу може да очекуваат импресивна сценографија, видео анимации и танцова кореографија изведена од хрватска група од видеото за неговиот октомвриски сингл „Ми“, кој раскажува за светот што се менува, но и за нас кои се менуваме заедно со светот, сакале или не.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris