ДИНО МЕРЛИН ЖИВЕЕШЕ ВО СИРОМАШТИЈА И БЕЗ ПАРИ, А ПОТОА СЕ СЛУЧИ ЧУДО! Поради ОВА, сè се промени!

2 декември, 2020
793581_dino-1_ls

Бидејќи Дино е исто така текстописец, неговите песни главно се базираат на детали од неговиот живот, или посветени на одредени, драги луѓе и настани.

Многу песни на меѓународната sвезда Дин Мерлин кријат тајни и се базираат на вистински настани.

Песната на Мерлин „Кокузна времена“ од 1985 година, која е насловна песна на неговиот прв албум, е хит кој трае со години, и крие интересна тајна.

Откако се ожени со сопругата Амела, Мерлин мораше да се грижи за своето семејство и да се бори за да заработи пари, а тој беше обичен млад човек од скромно семејство од работничка класа.

Во една прилика, неговата сопруга го праша дали донел нешто за јадење, а тој мавташе со парче хартија во раката и рече дека напишал песна, изјави Дино еднаш за медиумите.

“Дали си луд? Хартијата не се јаде “, му рече сопругата по тој повод.

На хартија беше песната „Кокузна времена“, која заврши на неговиот прв албум и беше пресвртница во неговиот живот.

Многу луѓе сè уште се прашуваат што всушност значи зборот „кокузна“, а овој збор значи токму  она на што се базира песната – тешки времиња, сиромаштија, мизерија, лоша финансиска состојба…

Овој хит неодамна го отпеа пејачката Едита Арадиновиќ, која сака да каже дека Дино Мерлин е нејзин пример кога станува збор за нејзината кариера и музика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris