ДОБРИ ВЕСТИ, КОНЕЧНО ДОБИЛА ДАТУМ ЗА СУДЕЊЕ: Тања Савиќ ги откри деталите!

28 декември, 2020
839561_tanja_ls


Една од најпопуларните пејачки на овие простори со месеци се бори за нејзините синови кои илегално и ги одзеде сопругот Душан и кои ги однесе во Австралија без нејзино знаење. Музичката дива Тања Савиќ веќе девет месеци минува низ вистински пекол кога станува збор за нејзиното семејство, со оглед на тоа што не ги видела своите синови од март, кога започна пандемијата на корона вирус.

tanja savić


Тања ексклузивно за еден портал зборуваше за ситуацијата во која се наоѓа моментално кога станува збор за нејзината врска со нејзиниот сè уште легален сопруг Душан и во оваа прилика ни раскажа добра вест.

– Конечно добивме ден за судењето. Тоа е 19 февруари и ако веќе долго чекав, ќе чекам толку долго, така што тоа ми дава уште една надеж и нова димензија на среќа дека моите соништа ќе се остварат и дека правдата ќе победи, бидејќи Јас живеам за правда. Јас сум праведен човек и не сакам никој, ниту јас, да страдам. Овие работи што ми беа направени не би ги направила на никого. Верувам дека секоја мајка треба да биде покрај нејзините деца. Има место за деца. Не можам да кажам дека нема место покрај таткото, секако дека има, но никој нема право да ги одделува децата од мајката – беше искрена Савиќ.

Tanja Savić


Исто така, пејачката ни објасни каква врска има сега со Душан Јованчевиќ, но и дали сега има редовен контакт со своите деца.

– Не се слушам со Душан. Тој изрази желба повеќе да не се јавувам на неговиот телефон, што јас апсолутно го почитувам. Сега се јавувам само на телефон на баба им, но сум во непријатна ситуација. Ако баба им не може да одговори, ќе ми биде одбиен разговорот со моите деца. Ова се разговори од по пет до десет минути. Морам да бидам трпелива, кога ги имав овие нерви, морам да издржам. Бог ми дава најголема сила и нему сум му благодарна за тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris