„ДОЛГО НЕ ЖИВЕАМ ОД ПЕЕЊЕ“- Тијана Дапчевиќ откри како заработува!

16 ноември, 2020
тијана

Поп-пејачката со месеци е во домот на нејзините родители во Скопје бидејќи таму снима за Преспав. Таа ја игра главната улога, германката Ула, и соработува со многу познати актери.


Поп-пејачката, сега и актерка, Тијана Дапчевиќ работи напорно на снимањето на „Преспав“ во Македонија.

Завршив со снимањето на македонскиот популарен ситком. Тоа е ситком што се емитува веќе пет години. Продуцентската куќа од Бугарија излезе со идеја да купи четири сезони, сега и петта, така што се емитува таму и во БиХ. За жал, никој во Србија сè уште нема пари да ја купи оваа комична серија – вели Тијана и додава:

Ја толкувам главната улога, строгата и острата Германка Ула, која е омажена со Македонец кој е сопственик на пансион на Преспанското Езеро. Приказната е многу интересна. Интелигентен хумор е во прашање, дијалозите се врвни, а ние сме веќе добро координиран тим. Играм рамо до рамо со популарните актери како што се Анѓелка Прпиќ, Никола Којо и многу други кои беа наши гости.


Дапчевиќ открива дека и недостигаат настапите за време на пандемијата, но дека се помирила со моменталната состојба на музичката сцена.

Не живеам од пеење некое време. Ситуацијата е таква каква што е, додава Тијана и објаснува дека снимањето во Македонија е отежнато и дека, како и нејзините колеги, таа ги следи сите пропишани мерки:

Сè работи со маски, сите се исплашени. Страшно е. Сите мерки за заштита се почитуваат. Отидовме во Македонија на 28 септември, бевме тестирани, веднаш добивме резултати, фала му на Бога негативни резултати . Продукцијата побара од нас да бидеме сериозни. Се движевме само од студиото до дома, и тоа е тоа. Немавме други активности. Сè беше снимено без проблеми. Штом завршивме, се вратив во Белград и сега ќе останам некое време во Србија.


Пејачката открива дека била многу нервозна на почетокот на снимањето, но дека го надминала со својата љубов кон глумата.

Господ ме благословил бидејќи сум стварно мулти талентирана. На почетокот, сите имавме трема затоа што дотогаш никој од тие актери немаше контакт со ситкомот, но таму се снима по една епизода на ден, а тоа е ужасно тешка и напорна работа, но исто така и радост бидејќи го работиш тоа што го сакаш. Не одам на работа за да работам, туку за да уживам, навистина се чувствувам така затоа што ја сакам мојата работа. Нормално имам и јас тешки денови, но сето тоа минува, единствената поента е дека треба луѓето да си ја сакаат својата работа – заклучи Тијана Дапчевиќ.

Таа направила ајвар со нејзиниот татко

Бидејќи веќе беше со своето семејство во Македонија, така пејачката Тијана Дапчевиќ ги засука ракавите и му помагаше на татко и. Таа објави видео додека правеше ајвар.

И тогаш пејачите ми велат дека се плашиме и не знаеме да работиме – рече таа со насмевка додека вредно го подготвуваше познатиот балкански специјалитет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi