Драма пред станот на Лукас: На пејачот му се слошило, веднаш пристигнала Брза помош

5 ноември, 2020
lukas-725x483

Брза помош пристигна пред станот на пејачот Аце Лукас во Вождовац, во текот на запленување на имотот. Како што дознаваме од местото на настанот, на Лукас му се слошило, а наводно се пожалил на екипата на брза помош за задушување.

Како што претходно дознаваат медиумите, станува збор за долговите што пејачот ги има кон извесен Дејан Поповиќ наречен Тигар.

Инаку, Поповиќ порано во јавноста истакна дека Лукас има одредени долгови кон него. Тој изјави дека наводно му должел 80 илјади евра.

Му се јавивме на пејачот за да го провериме сознанието, но тој не одговори на нашите повици.

Да потсетиме, во 2016 година, Аца Лукас изгуби судски спор со бизнисменот Дејан Поповиќ Тигар. Високиот суд во Белград донесе пресуда според која пејачот мора да плати долг од 80 000 евра во динари и да ги плати судските трошоци од 300 000 динари.

Конфликтот меѓу Аце Лукас и Дејан Поповиќ започна во 2011 година. Пејачот требаше да го отплати заемот на бизнисменот од 80 000 евра без камата. Двајцата потпишаа договор за заем во Првиот основен суд десет месеци порано.

Аца Лукас тврди дека Тигар крие дека на денот на потпишувањето на договорот за заем всушност му биле исплатени 40 000 евра и дека тој се согласил на месечна каматна стапка од 10 проценти, што доведува до фактот дека обвинетиот по истекот на рокот бил должен да плати 80 000 евра . Лукас го обвинува Поповиќ дека ја искористил неговата непромисленост и тешка финансиска состојба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi