Драма во Задруга: Овие двајца учесници извршија сериозен прекршок (ФОТО)

6 септември, 2020
задруга

Дојде и тој ден. Вечерва во 21 часот официјално започнува четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“.

Сите учесници се во карантин, со нетрпение го очекуваат самиот почеток на реалното шоу кога ќе се преселат во величествениот имот во Шимановци и познатата Бела куќа.

Денес, тимот на една од нашите емисии ги посети сите идни учесници во карантин со цел да разговара со нив за тоа што ги чека вечерва, како и за нивните впечатоци од карантинот.

View this post on Instagram

🔜🔜🔜 @zadruga

A post shared by Stefan Šebez (@stefansebez) on

Она што е интересно е дека на учесниците не им е дозволено да се дружат, ниту да остваруваат каков било контакт до триумфалниот влез во Белата куќа.

Соодветно на тоа, пред неколку часа, на социјалната мрежа Инстаграм, на приватниот профил на Стефан Шебез, се појави приказна со идната цимерка и соработничка Ивана Маринковиќ, непосредно надвор од карантин.

View this post on Instagram

🍀

A post shared by 𝓘 𝓥 𝓐 𝓝 𝓐 💎 (@ivana_marinkoviic) on

Дали реагираше производството и дали ќе реагира на ваквите незаконски потези на новите членки на задругата, останува да видиме, бидејќи засега е очигледно дека тие добро се забавуваат во карантин.