„Е…тоа беа денови…“ Првата објава на Јована Јоксимовиќ по напуштањето на „Прва ТВ“

20 септември, 2020
jovana-joksimoviic-830x0

Водителката се огласи на Инстаграм

Водителската двојка Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ ја напуштија ТВ Прва, а оваа вест одекна во четвртокот во сите медиуми.

Двајцата не се огласија по ненадејното заминување и појавувањето на Филип Ќукановиќ на нивното место во утринската програма во петокот, па сè уште не е позната официјалната причина за напуштањето на Јована и Срѓан на оваа медиумска куќа.

Сепак, двајцата се активни на Инстаграм, па така, кратко време откако Срѓан се фотографираше од Хиподром, исто така се огласи и Јована.

Јована објави фотографија со поранешната директорка на групата Антена, Мања Гржиќ, со која соработуваше кога таа и Срѓан се преселија во Прва.

– Е… тоа беа денови – напиша Јована, која на сликата е целосно без шминка и во опуштено издание, како и нејзината колешка.

Останува да видиме дали на повидок е нов проект и нова соработка.

Засега остануваат само шпекулации за заминувањето на Јована и Срѓан од Прва, а се зборува и дека водителскиот пар ќе се врати во Српската радио-телевизија, каде би имале своја вечерна програма.

Imaće poseban termin i emisiju

Gepostet von Telegraf JetSet am Samstag, 19. September 2020

Според некои приказни, тие наводно поднеле оставка поради Филип Ќукановиќ, кого водачите на телевизијата, поради нивниот добар рејтинг, наводно решиле да дадат шанса да поминува уште еден работен ден наутро со гледачите. Требаше да биде петок, но Јована и Срѓан, наводно, не се согласија со тоа.