Емина призна дека ТОЈ и ​​го финансирал првиот албум, па додаде: “Ми рече дека НЕ ​​треба да бидам пејачка”

8 ноември, 2020
емина

Нејзиниот прв албум не помина добро…

Пејачката Емина Јаховиќ, во емисијата Гламур, откри досега непознати детали за нејзините музички почетоци.

Таа призна и кој и го финансирал нејзиниот прв албум.
„Воопшто немав самодоверба кога почнував. Мојот брат Мирсад го финансираше мојот прв албум “, изјави таа во емисијата.


„Мојот брат е доста конзервативен. Тој сакаше да ги избегнам валканите работи на естрадата. Отиде кај Мерлин, и се договори со него да работиме заедно. Дино Мерлин сакаше да ме разубеди и ми рече дека работата како пејачка не е за мене. Јас знаев дека не е така. Мое е да го прифатам советот или не “, изјави Емина.


Пејачката откри и зошто започнала да ја гради својата кариера во Босна и Херцеговина.

„Почнав од Сараево, не знам ни зошто. Ја сакам Босна многу, но не сум од Босна, туку од Србија. Почнав од таму затоа што Дино работеше на албумот. Тој албум многу лошо помина. Сакам да го вратам времето и да започнам одново, од самиот почеток. Тој албум не беше разбран како што треба, тој беше 50 години пред своето време. Тие песни не поминаа добро. Ништо не се случи. Сите ми велеа: „Дали ти кажавме, тоа се само фрлени пари?! “Тоа ме мотивираше уште повеќе за да успеам“, рече Јаховиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi