Фотографии од роденденот на ќерката на Јелена Карлеуша: Вистинска бајка!

8 септември, 2020
jk

Популарната пејачка Јелена Карлеуша (42) на своите наследници Атина (12) и Ника Тошиќ (11) им подготви бајковита роденденска забава.

 Ќерките на фудбалерот Душко Тошиќ и русокосата пејачка се родени на ист ден, 7 септември, но со интервал од една година, па тие традиционално имаат заедничка прослава на роденденот за своите пријатели и семејство.

Јелена блескаше во сребрена креација со реси, а околу вратот имаше чокер со натпис „Барби“, и навистина изгледаше како популарна кукла.

 Ја остави долгата руса коса надолу, и беше видливо расположена за прославата што ја подготви за своите ќерки.

Пејачката организираше забава на отворено за своите ќерки, во дворот на семејната куќа во Сењак, каде сè беше украсено со розови и сини балони, пердуви, а детал што не се испушташе беше фламинго во базенот.

Видеото може да го погледнете ТУКА.