ГАРДЕРОБЕР ВРЕДЕН 500.000 ЕВРА- Сека Алексиќ ја отвори вратата на реновираната просторија: Сцена достојна за холивудски филм! (ФОТО)

30 септември, 2020
Luna-Đogani-i-Anabelaa-Atijas-2_1000x0

Сон на секоја жена!

Пејачката Сека Алексиќ ја отвори вратата од нејзиниот реновиран гардеробер и покажа како изгледа нејзината богата колекција.

Во јавноста е познато дека таа е голем љубител на маркирани работи, но сега ситуацијата е поинаква.

– Повеќе не сум роб на чантите и брендираните чевли. Ова сè што гледате е од периодот кога бев помлада. Кога ќе станете мајка, најважно ви е да купувате работи за децата, а не за себе – вели Сека за „Ексклузив“ и објаснува што најмногу носи низ дома.

– Најчесто носам патики и лежерна облека. Често сум на прошетка, на велосипед или на мотор. На крајот на денот, секогаш сум во маици со прерамки и обична бела маица – таа е искрена пејачка која некогаш имала лоша среќа со чевлите.

– Бев во Лисабон и долго барав чевли со превртена кожа. Пробував 37 и пол и 38 и пол, продавачката се збуни во тој момент и ги спакува чевлите од различен број и ги носев. Никој не забележа, така што се снаоѓам. Не можам да бидам во фустани каде што не можам да дишам, сепак понекогаш треба да снимам видео и по 12 часа. Вељко ги зеде моите опуштени фустани во Австрија, ова се некои модели што можат да се носат и на рамни и на високи потпетици – заклучува таа.

Вредноста на нејзината гардероба се проценува на околу 500.000 евра, имајќи предвид дека торбите и обувките чинат од 1.000 до 10.000 евра за парче.