Голема исповед и солзи на Јелена Карлеуша: “Сега го ослободив големиот товар што го носев на моето срце”

31 декември, 2020
40965_jelena-karleusa_f


Кога таа разговара, обично сите внимателно слушаат што има да каже, но досега немавме можност да ги видиме солзите на Јелена Карлеуша. Барем не во програмата во живо.


Првата асоцијација кога ке се спомене името на Јелена Карлеуша е лавица, онаа која не се плаши да каже што мисли и која им го кажува на луѓето лично. Силна и цврста, не ја видовме како ја наведна главата во која било ситуација. Сепак, тешките две години што ги остави зад себе ја натераа, како што рече, да попушти, но само за кратко време.

Дека лавицата знае да плаче со горчливи и опасни солзи, од кои, како што рече, сите треба да се плашат, покажа во емисијата Шок Ток, кога зборуваше за нејзините животни борби.

Нејзина најголема животна болка е загубата на нејзината мајка Дивна, која и беше најголема поддршка во текот на целиот живот. Во сите тешки моменти, водечка sвезда беше нејзината мајка, од која, како што истакна, црпеше сила, љубов. И тогаш таа почина…

-Долго молчев. Чекав еден страшен период да останам зад мене. Не само оваа година, туку и претходната. Животот никогаш не ви го дава она што не можете да го поднесете. Издржав, но за жал, сето тоа силно влијаеше на моето семејство и на мајка ми, која почина на средина од тоа – рече Јелена, која поради наплив на емоции не можеше да ги задржи солзите, па побара од водителот Огњен Несторовиќ да објави реклами.

-Ви благодарам за огромниот интерес и гледаност, извинете за солзите. За мене, сето ова беше ослободувачко. Ослободување на еден голем товар што го носев во моето срце. Не знам ништо друго освен искрено. Ова беше тешка година за секого, но можам да го кажам тоа за секоја година од мојот живот… и затоа немам друг избор освен да продолжам храбро. Начинот на кој ме научи мајка ми и како би очекувала од мене. Не знам што подготви животот за мене во годините што доаѓаат, но ќе дадам се од себе да ги живеам како што сакам. Не како што другите ми наметнуваат. Ќе се потрудам да бидам добра личност и да правам добро, да простам што повеќе што можам, да се смеам и да плачам, да пеам и да танцувам, да ги гледам моите деца како растат и ја имаат целата љубов… затоа што сум гладна за љубов… Нека мојата трага останува во времето на #алфа – напиша Јелена на „Инстаграм“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi