И ЈА ИСПРАТИ НАЈУБАВАТА ПОРАКА, ПА ПОТОНА ВО ВЕЧЕН СОН: Вака живее Андријана денес, а по него копнееше со години!

16 октомври, 2020
тошеее

Денеска се одбележуваат 13 години од трагичната смрт на македонскиот пејач Тоше Проески.

Во раните утрински часови, тогаш 26-годишниот Тоше го загуби животот во трагична сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, оставајќи зад себе неутешно семејство, пријатели, колеги и публика. Меѓу нив беше и Андријана, неговата голема љубов.

Поранешната ракометарка Андријана се забавуваше со Тоше од 2001 до 2004 година, а потоа раскинаа и се смирија во 2007 година, кога започнаа да живеат заедно.

И покрај тоа, Андријана по смртта на пејачот мораше да докаже на суд дека е во врска со него, а како доказ приложи 200 СМС-пораки што ги размениле.

Тоа страшно и пречеше на русокосата убавица, а Тоше само и ја испрати последната порака пред да го загуби животот.

“Единствена моја принцеза, убаво спиј па ќе те чувам во сон. Сè има смисла бидејќи си повторно во мојот живот. Те сакам”, рече тогаш, а потоа тој самиот потона во вечен сон.

Денеска се одбележуваат 13 години од трагичната смрт на македонскиот пејач Тоше Проески.

Во 2013 година, Андријана се омажи за македонскиот угостител Јохан Будимир, со кого една година подоцна го доби синот Максим.
Таа не го посетува гробот на својата поранешна љубов често, особено не за време на годишнината од неговата смрт и други важни датуми кога има многубројни обожаватели и новинари на него.