И по повеќе од една деценија, сè уште се зборува за ОВОЈ момент: Еве што направи Душко на ВЕНЧАВКАТА со ЈЕЛЕНА

2 октомври, 2020
Jelena-Karleuša-i-Duško-Tošić

Фудбалерот не можеше да се воздржи

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се во хармоничен брак повеќе од една деценија, а и тие и нивните гости долго ќе ја паметат нивната венчавка.

Денес, кога зборува за својот посебен ден, пејачката низ смеа се сеќава на бројните авантури што се случиле на тој ден.

Свадбената веселба се одржаа во јуни 2008 година во градината на еден луксузен хотел во Ковилово. Веќе сè беше украсено според желбите на пејачката, а кој тогаш би се осмелил да не ги исполни, со оглед на тоа дека беше во благословена состојба. Она што е интересно е дека местото каде беше веселбата имаше базен.

Во еден момент, невестата го зграпчи микрофонот и му ја испеа „Зајди, зајди“ на својот љубен, а тој гол до појасот дојде пред неа и клекна на колена. Уживаше кога ја слушаше својата сакана и нежно ја бакнуваше на стомакот, понесен од емоции поради претстојното раѓање на нивното прво дете.