ИСПЛИВА НЕПОЗНАТАТА ТАЈНА ОД ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ НА АРКАН И ЦЕЦА: За ова апсолутно никој не слушнал досега!

28 ноември, 2020
152425_kaver-foto-kurir-arhiva_ls


Во 2001 година, рокерот Милиќ Вукашиновиќ ја напиша песната „Sanjam da si opet tu“, која требаше да ја отпее Светлана Цеца Ражнатовиќ.


Голем број песни отпеани од народот ги напишаа најголемите српски рокери, а една од најпознатите е Милиќ Вукашиновиќ.

Во 2001 година, рокерот ја напиша песната „Sanjam da si opet tu“, која требаше да ја отпее Светлана Цеца Ражнатовиќ. Како што изјави тогаш рокерот, Цеца не сакаше да ја сними оваа песна поради интервенција на Марина Туцаковиќ.

Милиќ ја објави песната на својот Facebook профил, пишувајќи во белешка: „Песната настана кога Аркан умре а Господ ја направил за Цеца, но таа не сака да ја пее!“ Оваа балада, која зборува за трагичниот крај на љубовта, напиша Вукашиновиќ веднаш по убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Песната на крајот ја сними Јована Типшин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi