Ја навредуваат Северина дека е овца и крадец поради објавата за Корона вирусот

20 октомври, 2020
4971b862-0e83-46b6-9df7-32a6e3275515

Откако Северина Којиќ го опиша своето искуство на Инстаграм, но и искуствата на нејзините познаници кои биле заразени со коронавирусот, на нејзиниот профил се појавија еден куп теоретичари на конспирации и антиваксери.

После тоа имаше коментари од оние кои сметаат дека короната е заговор, а маските се бескорисни, а најинтересно е што Северина трпеливо им одговори. И тоа ги разгневи уште повеќе.

„Моја Северина, колку пари доби за овој пост? праша еден од придружниците, на што Северина одговори: „Ни куна … туку“.

“Мислев дека си на страната на народот, но не, докажа сè со ова. Со овој пост сакате да ги охрабрите луѓето да ги уништат своите животи носејќи маски и неможејќи да ја имаат својата слобода и движење, само погледнете во Швеѓаните луѓето не носат маски се движат каде сакаат и нема инфекција!“, беше остар придружникот од почетокот на приказната.

„Па, Северина … не слушаш ли што рече академик Радман? Зарем не го слушна она што го рече за тестот за ПЦР? Дали е ова платено рекламирање? напиша една жена.

“Госпоѓо, јас сум многу паметна и секогаш имам свое мислење. Никој не може да ви го плати умот. Ако тие би можеле, би им платила курс на многу луѓе. Еве, вие го споделувате овој мој пост бесплатно. За мене за љубов. Јадете Биг Мек , не носиш маски, но повторно објави ја оваа … Преправај се дека си малку паметен како … бесплатно “, одговори Северина.

Не беше важно, друг рече: „Госпоѓо драга, не знам колку пари имате за да пропагирате вакви глупости, но поради луѓето како вас, ова околу короната станува многу надуено и сериозно, но не сфаќате дека ова е многу болно и сите тие се спектакуларни за далечината, за носење маски и сè друго е заморно … Погледнете малку подобро околу вас и ќе видите дека стануваме робови на повисоките сили, остануваме без нашите деца и на крајот ќе останеме сами “.

„Точно – ќе ја слушам мојата совест и тоа е дека маската не е моја природна состојба и не е ново нормално … Овие познати личности переле мозок и се рашириле … Можеби треба да одиме во Вухан на забава – тие се веќе долго време „Без далечина и маски“, напиша друга жена, а Северина одговори: „О, да може да се скокне до Вухан на забава … но е малку надвор од контрола“.

“Кој друг верува во короната …? И не секој нормален човек носи маски затоа што знае дека не помага ПРОТИВ вирусот. Може да ви штети само ако ја носите често”, рече друг соработник, кому Северина му одговори: “Корона не постои! Долу маски! Тие само штетат и дебелеат! “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum