ЈА СМЕСТИЈА ВО ПЕТТЕ НАЈДОБРИ НА СВЕТОТ: Се сеќавате ли како ЦЕЦА БЕЗ КОСА ги фрли на колена Италијанците? (ФОТО)

17 декември, 2020
303469_ceca-raznatovic-damir-dervisagic_ff

Уметниците со ентузијазам ја погледнаа фотографијата, а дури и не знаеја дека има балканска пејачка на неа

Фотографијата на Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот колега, и двајцата без коса, пејачот Оливер Мандиќ, со денови беше изложена во галерија во Италија.

Автор на ова дело е Вукица Микача, кој со оваа фотографија собра бројни симпатии ширум Светот.

Интересно е што многу посетители на галеријата во Ливорно со денови го гледаат ова уметничко дело и дека никој не знаеше дека на него има две познати личности од Балканот.

– Некои од најбараните уметници ширум светот се распрашуваа за фотографијата и ја рангираа меѓу првите пет во Светот кога станува збор за оваа форма. Затоа, тие коментираа меѓу себе и се обидоа да откријат дали жената на фотографијата е навистина ќелава или маската е толку добро направена – изјавил неименуван извор.

Во оваа прилика се огласи и Цеца, кој рече дека фотографијата, дури и кога за прв пат се појавила, предизвикала бурни реакции во јавноста.

– Тоа навистина е уметничко дело, а фактот дека таа беше на изложбите сведочи за фактот дека и вреди – рече Цеца и додаде дека неколку пати изјавила дека по тој повод има маска на главата.

Фотографијата е направена во 2007 година со цел снимање на видео запис за дуетот на Цеца и Оливер, „Време за љубав истиче“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris