Јелена Карлеуша на удар на критиките: Срамота за една мајка!

18 септември, 2020
70304141_130395484618618_7024053172556256044_n

Регионалната фолк sвезда Јелена Карлеуша скоро секој ден бројни обожаватели чести со разголени фотографии, кои често откриваат повеќе отколку што кријат. Оваа мајка на две ќерки, 12-годишната Атина и една година помладата Најк, е горда на својата фигура и јасно го кажува тоа. И додека редовно добива комплименти на сметка на нејзиниот изглед и стил, на многумина воопшто не им се допадна нејзината последна комбинација.

Имено, на Инстаграм, каде ја следат повеќе од два милиони луѓе, Јелена објави фотографија од еден настап, на која позира во флуоресцентен зелен костум, или „ленти“ кои едвај го покриваа нејзиното тело. Комбинацијата ја ’зачини’ со високи чизми во иста боја.

View this post on Instagram

Gang🔫

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

‘Душо мила, само затоа што си јавна личност и убава жена не значи дека треба да се појавиш во тие партали и да креваш прашина . Сè што треба да направите е да не шетате голи и да се задоволите себе си и другите и да се смирите повеќе- коментира еден нејзин придружник и се чини дека таа не е единствен што мисли така.

View this post on Instagram

😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Milfin’ 😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on