Јована го шутна Жељко Јоксимовиќ, и влета во прегратките на славниот спортист, а потоа настана општ ХАОС! (ФОТО)

3 декември, 2020
србија

Некогаш популарната ТВ водителка Јована Јоксимовиќ мораше да ги спакува куферите од ТВ „Прва“ и поради своето непрофесионално однесување, како што изјавија тогаш од споменатата телевизија, таа си замина како никогаш да не работела таму.

Нешто што е многу чудно, таа телевизија е сопственост на нејзиниот сопруг Жељко.

Сепак, се чини дека Јована се помири со фактот дека повеќе нема да ја гледаме на канали со национална фреквенција, бидејќи како што пишуваа медиумите, никој од тие телевизии не ја сака, барем не за условите што ги имаше на ТВ „Прва“, поточно 10 000 евра.

Иако во текот на нејзината кариера сакаше да избегне скандали, тие секогаш ја следеа. Секако, најзабележителна во нејзиниот живот беше онаа од 2011 година кога ја раскина свршувачката со Жељко Јоксимовиќ, со кого тогаш беше во врска три години, а после тоа започнаа гласините дека е во шема со оженет маж.

Ни помалку ни повеќе од кошаркарот Саша Џорѓевиќ.

Saša Đorđević

Како што тогаш напиша „Блиц“, двајцата ги пречека заеднички пријател, а првата фотографија се појави многу брзо.

Гласините дека биле заедно биле поттикнати од информацијата дека Јоксимовиќ, а потоа и госпоѓицата Јанковиќ, престојувала во Италија со прославениот кошаркар, а папараците потоа ја сликале на аеродромот по враќањето од Милано.

По бурата што ја создаде оваа приказна во медиумите, Јована негираше дека била во шема со Џорѓевиќ, а набргу потоа му се врати на поранешното момче Жељко Јоксимовиќ, иако само неколку месеци пред тоа им соопшти на медиумите дека нивната љубов згаснала.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi