Јована Јоксимович облече кратко здолниште: Дали таа е најпривлечната водителка?

7 септември, 2020
јована

Јована Јоксимовиќ важи за една од најубавите жени во балканското подрачје.

Јована денес се појави во утринската програма на ТВ „Прва“, која ја води заедно со нејзиниот колега Срѓан Предојевиќ, во краток зелен фустан, кој ја истакна нејзината витка фигура.

Бројни фанови на убавата водителка го пофалија нејзиниот изглед и потенцираа дека таа зрачи со елеганција.

View this post on Instagram

Dobro jutro ☀️

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

„Јована, изгледаш фантастично“, „Со убава Јована, секоја лоша вест е полесно да се носи“, „Дива“, „Толку си убава во тој фустан“, напишаа нејзините фанови под фотографијата што ја сподели.