Капа, темни очила, без шминка: Цеца пристигна во Србија, ја чекаше нова машина вредна 140.000 евра (ФОТО)

30 септември, 2020
aerodrom-nikola-tesla-4-830x0

Кадрите од прославата во „Вила Миана“ привлекоа големо внимание, а Цеца вели дека одлично се забавувала

Синоќа, на 29 септември, Цеца Ражнатовиќ пристигна во Србија со својата ќерка Анастасија, откако пееше на ромска свадба во Рим.

Фолк-sвездата пристигна на белградскиот аеродром во тренерка, патики „Balenciaga“, со маска на лицето, темни очила, и стави капа над главата.

На новинарското прашање како е, таа рече: „Одлично!“, А потоа одговори на прашањето дали е исплашена поради пандемијата на корона вирусот, кој го разорува Светот.

-Јас имам антитела! (Смеа) Не сум во паника, знаете, од минатиот пат. Но, се разбира,носиме заштита. Тука, во Рим, двете шетавме низ градот. Луѓето се дисциплинирани, носат маски. Кога влегувате во продавници, ресторани … Како во Белград – рече Цеца, по што се упати кон својот нов автомобил.

Станува збор за бел автомобил BMW X7 кој чини околу 140.000 евра.

Да потсетиме, кадрите од прославата во „Вила Миана“ привлекоа големо внимание, а Цеца се пофали со одличната атмосфера на Инстаграм, пишувајќи дека луѓето на кои им пеела биле прекрасни.