КАРЛЕУША го „РАЗНЕСЕ“ натпреварувачот СО КОМЕНТАРИТЕ! „Ова е с*ање, ти ги уништуваш нашите рејтинзи! Се вмеша ВИКИ да го брани – СЕ НАПРАВИ ХАОС!

4 октомври, 2020
379818_screenshot-16_f (1)

Жешка расправија!

Еден од кандидатите во синоќешната емисија „Ѕвездите на гранд“ предизвика голема бура и расправија во жирито. Новица Булатовиќ од Подгорица пееше песни од Љубомир Ѓуровиќ и Миланче Радосављевиќ, доби четири гласа и отиде во баражот, но околу неговото пеење се кршеа копја!

Јелена Карлеуша беше најостра во нејзините критики.

– Она како пееше вечерва, како се однесуваше, како изгледаше, тоа, Новица, никого не го интересира. Тие песни, таа лажна насмевка, тој стајлинг, тој селански призвук … Ново време, нови деца, веќе не е кул! Пушти го Босанецот, пушти ја Вики, тие се од друга приказна! Ти си во емисија што ја гледаат милиони! Не ги руши нашите рејтинзи! Беше досадно, енергично рамно! Ја уништи нашата емисија со тоа с****е од песни – викна Карлеуша.

Вики Миjковиќ ги бранеше кандидатот и песните, потенцирајќи дека станува збор за класика на народна музика која ќе трае вечно, а во видеото погледнете и слушнете го настапот на Новица Булатовиќ од осмата минута:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum