КАРЛЕУША ОБЛЕЧЕ ФУСТАН ШТО ЕДВАЈ ГИ ПОКРИВА ИНТИМНИТЕ ДЕЛОВИ!

21 ноември, 2020
јк


Српската пејачка Јелена Карлеуша често предизвикува лавина реакции со своите провокативни комбинации на облека. Последната фотографија на Инстаграм не беше поскромна од претходните комбинации што ги имаше 42-годишната Јелена.

„Ферари“, „Ла Бомба“, „Најубавата на Балканот“, беа само дел од коментарите кои фановите и ги дадоа на пејачката која позираше во црвен фустан што открива повеќе отколку што крие.

Мајка на две деца, таа често е критикувана за облеката, но пред неколку дена прочитала писмо до еден од членовите на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвезда Гранда“, со што го запали интернетот.

„Јас сум мајка во мојата куќа“
„Тоа е тема што ја аболициравме, дека жената, ако е мајка, не мора да се покажува, да не оди во манастир, да не изгледа како домаќинка и да ја заврши својата работа. Јас сум мајка во мојата куќа, не сум во сценски костум. Моите деца се прекрасно израснати, со сите петки, примерни, пријатни, скромни деца и за мене сите велат дека сум прекрасна мајка. Да се ​​има своја работа нема никаква врска со тоа каква мајка сум, ниту пак ме одредува. Можам само да ви кажам дека моите девојки се горди на својата мајка “, рече Карлеуша и додаде дека нејзините деца можат да научат од нивната мајка како е да се биде независен, успешен, како е да се бориш, како да не се предадеш на себе си. Како е да се биде жена во машки свет, полн со предрасуди, балкански, селански менталитет, каде што жената ја газат и не ја почитуваат поради својата сексуалност.

„Ги учам моите ќерки да не се срамат од својата сексуалност, од нивната женственост или од своето тело и да имаат свое јас, како и дека никој не смее да ги обвинува за тоа што се убави“, заклучи 42-годишната девојка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi