КАРЛЕУША, СЕВЕРИНА, НАТАША СЕГА СЕ СЕКС БОМБИ: А еве како изгледаа славните sвезди на почетокот на својата кариера (ФОТО)

27 септември, 2020
Karleusa-Severina-Natasa-Bubamara-Seka-Ceca

Естетските корекции, силиконите и шминката значително ги променија.

Јелена Карлеуша, Наташа Беквалац, Северина се само некои од најпознатите дами, кои сега се сметаат за вистински секс-бомби.

Но, колку ги променија нивните естетски корекции, силикони и шминка и како изгледаа на самиот почеток на нивната кариера, погледнете подолу!

Наташа Беквалац е родена на 25 септември 1980 година во Нови Сад, а неодамна го прослави 40-от роденден на нејзината фарма во Ченаи. Барбиката од Нови Сад скрши многу машки срца, а во текот на изминатите години таа претрпе неколку естетски зафати. Го издаде својот прв албум „Ne brini“ во 2001 година, а еве како изгледаше тогаш:

Откако се појави, Сека Алексиќ заведуваше на сцената во мали тесни комбинации на облека кои ги истакнуваа нејзините облини, а важеше и за најатрактивна пејачка. Песната „Crno I zlatno“ беше хит што се пее и денес. Тежината на Сека, но и нејзиниот стајлинг се менуваа од година во година!

Денес, Јелена Карлеуша е вистинска „опасност“по чии бујни облини копнеат мажите, а жените завидуваат. Многумина шпекулираат дека таа направила многу работи на себе, некои од корекциите ги признала и самата ЈК, но претходно се шпекулираше дека ги извадила ребрата, неодамна дури и дека го правела задникот. Кариерата ја започна во 1995 година, а во 1997 година ги сними своите први хитови, а тогаш изгледаше малку поразлично од сега.

Северина е родена во 1972 година во Сплит, а на 17-годишна возраст ја започна својата музичка кариера. Многу мажи „полудеа“по неа по „онаа“ снимка, се сеќавате! А еве како изгледаше на една од нејзините први свирки.

И секако тука е најпознатата девојка од Житораѓа, Светлана Цеца Ражнатовиќ. Нејзините песни бројат милиони прегледи, а нејзиниот живот бројни скандали. Со години се шпекулираше што сѐ направила Цеца на себе, а последното за што се дебатира е нејзиниот задник. Што направи Цеца со себе, сè уште не е откриено, а додека не откриеме, да видиме како изгледала најголемата дива во моментот кога ја изведе „Cvetak Zanovetak“.

Дара Бубамара кога се појави беше „вистинска непослушна верверица“, остана непослушна до ден денес, A колку се смени од деновите кога ја отпеа „Kosava sa Dunava“, проценете сами!