ЌЕ МОРА ДА ОДГОВАРА: Кристијан ПРИВЕДЕН поради заканите упатени кон Станија, жестокото момче извадено од „Задруга“ (ФОТО)

21 октомври, 2020
kristijan_golubovic_ruma_21102020_0019_1000x0

Пред околу еден месец, Кристијан Голубовиќ изјави дека ќе ја убие Станија Добројевиќ ако таа не му се извини искрено за спомнувањето на неговото дете.

Основното обвинителство во Рума, кое е сопственик на случајот со Кристијан Голубовиќ поради локална надлежност, а во врска со кривични дела извршени на територијата на Шимановци, кој неодамна јавно се закани дека ќе ја убие Станија Добројевиќ, потврди дека осудениот криминалец е повикан на распит како осомничен.

„Покрената е кривична постапка против ОЈТ во Рума против Александар Голубовиќ наречен „Кристијан“, за кривично дело загрозување на сигурноста од член 138 став 1 од Кривичниот законик, по повод настаните од 16 септември 2020 година, кога именуваниот се заканувал со смрт на оштетената Станија Добројевиќ. Веднаш откако дозна за опишаниот настан на 17 септември 2020 година, Јавното обвинителство во Рума го утврди случајот, предмет бр.КТП 547/20. , стои во соопштението на Обвинителството.

За потсетување, тој се заколна во своите две деца дека ќе го стори тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum