Кога ќе видите на што Лепа Брена троши милиони, очите ќе ви испаднат! Ниту Анџелина Џоли не поседува толку луксузни недвижнини!

30 октомври, 2020
Screenshot_2

Не е тајна дека Лепа Брена има огромна сума пари на својата сметка, па може да се пофали со луксузни недвижнини во Белград, Монако, Мајами и Будва, приватен авион и јахта, а сака да троши и на патувања. При обиколка на странски дестинации, сака да ги зачинува своите патувања со добар шопинг, но и со излегување во најелитните ресторани каде што се нарачуваат само најскапите вина и избрани деликатеси. Значи, не ѝ е проблем да издвои пет илјади евра за само една вечера со семејството. „Знам дека на некои им звучи неверојатно, но кога Живојиновиќ почнуваат да јадат и пијат, не жалат за парите и навистина ја оставаат таа сума во рестораните“, изјави неодамна некој кој е добро упатен во сето ова, бидејќи е близок пријател на семејството на Брена.

Дури и ова лето, иако претходно бараше стимулации од државата за финансиските загуби што ги претрпе поради состојбата со коронавирусот, не се двоумеше да потроши дарежлива сума пари на одмор, ни повеќе ни помалку од половина милион евра. Да потсетиме, освен на одмор во Монте Карло или Монако, Брена помина дел од летото крстарејќи во Италија, Франција, Хрватска и Црна Гора.

Исто така неодамна дознавме дека Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ решиле да се преселат во соседството каде што наскоро ќе се пресели најдобриот тенисер во светот Новак Đоковиќ. Затоа, тие „искешираа“ околу 600 илјади евра за неколку стана во нова зграда во елитниот дел на Белград. Брена сè уште живее во вила лоцирана во Бежанијска коса, но ја ставила на продажба и за неа бара два милиони евра. Иако сеуште нема клиенти, Брена не сака да ја спушти цената и е подготвена да чека сè додека треба да се појави лицето кое сака да ја издвои споменатата бројка. Сето тоа е деловно и прашање на време е кога некој ќе се појави. Не брзаме да продаваме, а куќата вреди за парите “, објасни Брена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum