КОЈ Е ЧОВЕКОТ НА КОГО АВА МУ ИЗЈАВИ ЉУБОВ?: ‘Тоа е љубов која не може да се мери со ништо’! (ФОТО)

21 септември, 2020
ава наслов

Ава Карабатиќ објави фотографија со нејзиниот татко Ивица и му рече дека го сака. „Најдобар татко, те сакам“, напиша таа под објавата, а нејзиниот татко одговори. „Некогаш беше едно мало девојче кое порасна одамна, а за мене секогаш ќе биде мала. И јас те сакам, тоа е љубов која не може да се мери со ништо“, напиша Ивица Карабатиќ.

Старлетата неодамна беше навредувана на социјалните мрежи затоа што претеруваше со голотија, а исто така ја обвинија дека „нема мозок и е гладна за пари“. На обожавателите за момент им беше преку глава од нејзините разголени фотографии на кои позира облечена само во долна облека.

На нејзиниот татко тоа не му пречи затоа што смета дека има многу полоши работи од голотијата. Ивица Карабатиќ еднаш рече дека би сакал да има внука која ќе биде паметна како неговата ќерка, која беше исклучително жива како дете. Таа одеше на сите воннаставни активности и постигна одлични оценки на училиште.

View this post on Instagram

Najbolji…Tata …Volim te

A post shared by Ava Karabatić (@ava_karabatic_official) on

Додека студираше италијански и латински јазик во Задар, Ава беше обвинета за уцена на професорот Живко Нишиќ. Нејзиното момче Спиро и неговата мајка Сања беа вклучени во целата приказна. Тие го уценувале Нишиќ и барале илјадници евра, кои тој ги пријавил во полиција, па приказната не завршила среќно за Ава и нејзините блиски.