Кристијан Голубовиќ сè уште плаче над гробот на ПРВАТА сопруга, а лудо ја сакаше и ЌЕРКАТА НА АРКАН!

16 септември, 2020
кг

За Кристијан, тоа беше еден од најтешките моменти во неговиот живот.

Кристијан отсекогаш бил магнет за поубавиот пол, но најголема љубов му е невенчаната сопруга Даниела. Голубовиќ го претрпе најголемиот пораз во животот кога почина од рак на дојка.

Даниела Џукиќ, невенчаната сопруга на Кристијан, која почина од рак на дојка во 2009 година, беше и останува најголемата љубов на Голубовиќ! Се запознал една година помлада фризерка од Белград како тинејџер во 1983 година. Кога Кристијан зборува за неа, тој секогаш истакнува каква убавица била! Тој рече дека таа има насмевка како Шерон Стоун. Но, тие многу се расправаа. – изјави нивниот заеднички пријател.

Никогаш не се венчале, но живееле како да биле во брак. Тие навистина сакаа да имаат дете, сепак, Даниела не можеше да забремени.

Тоа беше голема љубов, која тие сакаа да ја крунисаат со раѓање на дете. Нивната борба за потомство траеше скоро десет години, а на крајот отидоа на лекар.Даниела доби хормонска терапија и успеа да забремени. Тие беа пресреќни кога дознаа за бременоста. Лазар е родена 1995 година во Грција, бидејќи во тоа време живееја Кики и Даниела – изјави исклучиво братучетката на Кристијан за кој вели дека Голубовиќ секогаш бил во контакт со Даниела, особено во деновите на нејзината борба со злобна болест.

Кога дознала дека боледува од рак на дојка, му се јавила на телефон и го замолила за прошка за сите грди работи што ги доживеал од неа. Имено, таа му забранила да го гледа својот син дури седум години и го молела да и прости. Кристијан тешко се снашол во веста за нејзината болест, и рекол дека и простил сè и се обиде да ја спаси на сите можни начини. Иако во тоа време беше оженет со Сузана Милојковиќ, тој ја придружуваше Даниела на прегледи, терапија и повика познаници кои имаат врски со медицина за да и помогнат.

Еден член на семејството на Голубовиќ рече и додаде дека Кристијан е подготвен да го даде својот живот за неа, само за да преживее. За жал, Даниела не успеа да ја надмине болеста и почина во 2009 година. Тоа беше еден од најтешките моменти во животот на Кристијан, особено затоа што тој секогаш се чувствуваше виновен поради Лазар, кој порасна без него, а потоа ја изгуби мајка си на само 14 години. години. Тој исто така нагласува дека Кристијан редовно го посетува гробот на Даниел и плаче.

Анѓела Ражнатовиќ

Ќерката на Жељко Ражнатовиќ Аркан и актерката Лиљана Мијатовиќ, Анѓела Ражнатовиќ беше лудо за inубена во Кристијан пред 15 години. Тие се сретнаа во Грција – Седев со мајката на Кристијан во канцеларијата на управникот на затворот. Потоа влезе внатре. Облечена целосно во црно, со манири на вистински џентлмен. Веднаш ме купи – рече тогаш Ангела, а Кристијан беше среќен што зборуваше за својата девојка за медиумите: – Кога Ангела дојде за прв пат да ме посети, се случи вистинска паника. Целиот затвор се крена на нозе, управата истрча да ја пречека – рече Кики, која ја опиша Ангела како „емотивна, патријархална девојка“, а од милост ја нарече малата Аркан.

Сузана Милојковиќ

Тој се ожени со дизајнерката Сузана Милојковиќ во павилјонот на затворот Забела во 2006 година. Две години подоцна, низ градот се прошири веста дека Сузана е бремена. – Ако е син, ќе се вика Никола по Свети Никола, кој ме спаси од сигурна смрт неколку пати. Ако е ќерка, ќе и го дадеме името Спарта, како симбол на сила, гордост и издржливост – изјави тогаш Кристијан за Курир.Сепак, Сузана го загуби своето бебе, паднаа во брачна криза. Барањето за развод го поднесе Сузана, која го продаде станот на Кристијан во Коњарник, а подоцна и блиндиран автомобил, накит и сите скапоцености.

Тања Живановиќ

 Во август 2009 година тој започна врска со кошаркарката Тања Живановиќ од Краљево. Тие се сретнаа на боксерски натпревар во Шумиама преку пријателот на Тања, кој во тоа време се забавуваше со телохранителот на Голубовиќ. Врската траеше до јануари 2011 година, а романсата беше обновена две години подоцна. Нејзините родители беа против таа врска и направија се што можеа за да ја одделат ќерката од 20-годишниот маж од белградскиот асфалт. Нивната приказна заврши во 2013 година.

Ивана Вељковиќ

Кристијан од февруари е во брак со Ивана Веjковиќ од Краjeево, со која ја има ќерката Вера. Таа цел живот беше заљубена во него.- Ивана му испратила писма во затвор. Кога го ослободија, тој ја покани да дојде од Краљево во Белград за да се состане. Голубовиќ праша дали би сакала да остане со него, и таа се согласи без размислување. Следниот ден, тие отишле во Краљево да и ги земат работите и  објасниле на нејзината мајка дека сакаат да започнат да живеат заедно. Прво протестираше, но на крајот ја прифати одлуката на нејзината ќерка – ни рече блиска пријателка на Ивана.