Кристијан се оправдуваше пред судијата: „И се заканив на Станија со обиство само за да кренам рејтинг“

24 октомври, 2020
kristijan-golubovic-830x0

Кристијан Голубовиќ беше сослушан денеска во судот во Рума во врска со тужбата што ја покрена Станија Добројевиќ против него, бидејќи жестокото момче неодамна се закани дека ќе ја убие во програма во живо.


Голубовиќ беше итно изнесен од реалното шоу за да даде изјава, додека Станија само се појави пред зградата на судот и го одложи рочиштето за следната недела, бидејќи не сакаше да се сретне со Кристијан во иста просторија. Кратко време остана во просториите на судот, а по заминувањето откри како се одвивало рочиштето.

– Дадов изјава, дека го креваме рејтингот, дека дејствуваме, зборуваме за сè, па затоа се крена помпа дека некој ќе ја убие Станија Добројевиќ, знаете каков сум, кога очните капаци ќе паднат и ми треба сон, знам да „треснам“ некои глупости , рејтингот се зголемува и така јас и вие заработуваме пари – се правдаше Голубовиќ за „Пинк.рс“.

Кристијан откри и кога закажале ново рочиште, кога тој треба да се соочи со Добројевиќ лице в лице.

– Тие рекоа дека таа треба да биде испрашувана, дека јас треба да присуствувам на тоа, не оваа, туку следната недела. Мора да има конфронтација за луѓето да видат дека не сме сериозни и дека никој нема да убие никого – рече Кристијан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum