Лепа Брена е „тешка“ неколку милиони, погледнете за колкава цифра станува збор!

1 ноември, 2020
Screenshot_13_1000x0


Богатството на домашни и странски јавни личности се мери во милиони. Многу од нив се одговорни за нивниот успех и со текот на годините тие сакаа да бидат подобри и побогати во текот на нивните кариери. Познатиот сајт „Нето вредност на славните“ го собра целото богатство на личности од светот на забавата, спортот и другите гранки. Резултатите на страницата ги проверува и потврдува тим од уредници и експерти од индустријата. Тие работат напорно за да се осигурат дека сите нивни броеви се најточни, како и дека информациите за финансиите на славните се многу точни.

Југословенската пејачка Лепа Брена има повеќе од 16 милиони долари. Таа е најпродаваната жена-уметник во поранешна Југославија, со продажба на повеќе од 40 милиони плочи. Иако нејзиното вистинско име е Фахрета Живојиновиќ, таа е попозната по уметничкото име Лепа Брена. Нејзиниот деби студиски албум „Чачак, Чачак“ беше издаден во 1982 година, а до 2013 година издаде вкупно 17 албуми. Фахрета Живојиновиќ се појави и во неколку филмови и телевизиски серии. Таа глумеше на новогодишната забава во Белград во 2016 година заедно со Стивен Сегал. Лепа Брена е многу успешна деловна жена, таа заедно со својот долгогодишен пријател Саша Поповиќ ја држи музичката империја „Гранд продукција“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi