Лепа Брена планира да купи Вила во Опатија? Една од најлуксузните куќи покрај морето!

11 септември, 2020
бренда

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Ијиновиќ, наводно, планираат да купат куќа во Опатија.

Како што пишува Курир, тие веќе имаат имот од 300 квадратни метри во Нови Виндолски, а сега сакаат да купат уште еден што им падна во очи, во близина на вилата сопственост на Саша Поповиќ.

Според медиумите, вилата што семејството ivивојиновиќ планира да ја купи нуди поглед кон морето и целата ривиера, а нејзината вредност се проценува на 300.000 евра.

Како што изјави извор близок до Бреи за Курир, ако купат куќа во Опатија, Брена и нејзиното семејство најверојатно ќе изнајмат куќа во Нови Виндолски. Сепак, како што се наведува понатаму, иако Брена и Саша Поповиќ заработија 30 милиони евра од продажбата на „Гранд“, таа сепак гледа како ги троши парите.

Според Курир, таа ја паркира јахтата во Риека наместо во Опатија, каде исто така се сонча, се со цел да плати за поевтината зона за паркирање.

Покрај овој имот што планира да го купи, пејачката има и куќа во Мајами, стан во Монте Карло, бар на Златибор, вила на Бежанијска коса, а минатата година купи 80 хектари земја во близина на Нови Сад. Таму, наводно, планира да изгради луксузен станбен комплекс. Нејзините синови Виктор и Стефан исто така имаат по еден стан.