Марија Шерифовиќ јавно и се закани на мајка си: Повикај и полиција ако сакаш!

26 ноември, 2020
101556211_252307922850389_1185018973181961806_n

Една од најпопуларните српски пејачки за која е „луд“ целиот регион, 35-годишната Марија Шерифовиќ, редовно комуницира со своите обожаватели преку социјалните мрежи каде, меѓу другото, често го споделува своето секојдневие, но и своите ставови. Така, овој пат карактеристичната пејачка се осврна на моменталната ‘хаотична’ состојба со коронавирусот, но и на нејзината линија и не се двоумеше да и се закани на нејзината мајка.


‘Добар ден. Како сте? Одлучив да не ја истрижам косата до мојот следен концерт, кој ќе биде приближно за една година или две ‘, започна Марија во видео запис на нејзината приказна на Инстаграм, а потоа откри дека уште еден во низата концерти е одложен поради пандемијата. Во нејзин стил, таа се осврна и на влошената состојба со коронавирусот.


‘Размислував нешто. Не би вовела полициски час, туку состојба на војна, за еден месец. И тогаш убаво тие месеци купуваме компири, зеленчук, ориз, конзерви, сè што може да се јаде еден месец. Никој нема да умре, сè е во ред, ќе преживееме. И тогаш државата ќе биде добра, па во тие месеци ќе ги отпише сите наши сметки и, се разбира, заемите. Или барем половина, така што другата половина се објавува на 12 месечни рати. И да ја прекинеме оваа катастрофа еднаш “, рече Марија, а потоа одеднаш ја смени темата, но и насмеа многумина.


„Од вчера сум на диета, строга. Претерав. Всушност, тоа е да се остави простор за Божиќ, Нова Година, Свети Никола и сите други прослави “, откри пејачката, која потоа на снимката и се обрати на својата мајка Верица. „Ги гледав вестите, веќе нема место во Крагуевац. Па мамо, апелирам, всушност ти се заканувам. Заканата е јавна, јави се во полиција ако сакаш – ако ја напуштиш куќата, ќе те запалам ’, заврши пејачката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi