МИ ЗЕДЕ ЗЛАТЕН ЛАНЕЦ, ЈАКНА И ПАРИ, ЅВЕЗДАРЦИТЕ ГИ ИЗВАДИЈА ПИШТОЛИТЕ: Кристијан ги откри деталите од запознавањето со Џеј (ВИДЕО)

10 декември, 2020
dzej-kristijan

Емисијата во „Задруга“ беше посветена на починатата музичка легенда, а Кристијан со задоволство сподели неколку анегдоти.

Последната епизода од емисијата „Радио Амнезија“ беше целосно посветена на Џеј Рамадановски, а многу од задругарите кои го познаваа беа гости за да ги споделат своите интересни моменти од дружењето со покојниот пејач.

Така, меѓу гостите беше и пејачката Ивана Шашиќ, како и Кристијан Голубовиќ, кој откри како Рамадановски некогаш го измамил и му одзел неколку скапоцености.

Измамениот Кристијан се пожалил на својот татко, но и на неговите пријатели од Звездара, и настанал тотален хаос помеѓу жестоките момци од Звездара и Дорчол.

“Човекот беше оригинален, криминалците плаќаа скапо за пејачите во тоа време, тие беа џакери и гала момци, и вака имавте пријател кој пееше бесплатно за вас. Го запознав кога тој беше “на натпревари” во зоолошката градина. Во градината ми зеде златен ланец со крст и јакна со крзно. „Покажи ми кој е тој мал ќелав човек.“ Мислам, тој тогаш не беше ќелав, го имаше она настрана“, објасни Кристијан.

„Сепак, неговите браќа беа Чакаљ, Џамба, Суља и други. Браќата излегоа, камења, куки, мотики, хаос! Играчите од Ѕвездара ги извадија пиштолите ова она. Потоа се смирија некако…Отидовме таму во кафеана во Дорчол и така се запознавме “, рече тој.

 Слушнете ја целата приказна!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris