МИНИ-ФУСТАН И ДЕКОЛТЕ: Кога Јелена Карлеуша ќе се облече на забава, изгледа вака!

12 октомври, 2020
јк

Пејачката Јелена Карлеуша помина неколку вечери во градот – таа и нејзините пријатели присуствуваа на роденденската забава на еден пријател во многу гламурозна атмосфера.

Во согласност со поводот, пејачката се одлучи за елегантен фустан, но во свој стил: смел и поинаков!

Имено, Карлеуша носеше пурпурен мини фустан кој е близу до телото и го краси многу интересни детали: интересно деколте во пределот на градите и само еден долг ракав со малку нагласено рамо. Тоа е, како во случајот со повеќето комбинации на облека на Јелена, парче за кое е потребна беспрекорна фигура, со која пејачката може да се пофали, а овој фустан го комбинираше со метални сандали со платформа и високи потпетици.