На неа ѝ ги посвети најубавите песни во кариерата: Вака изгледа сопругата на Чола! (ФОТО)

28 септември, 2020
0_1000x0-e1598515410105

Пејачот ја чува семејната интима подалеку од медиумите

Здравко Чолиќ е голема регионална sвезда која ја обожаваат припадниците на сите генерации. Жените отсекогаш биле луди по него, сепак, пред повеќе од две децении, неговото срце го освои една Александра со која сè уште ужива во љубов и благосостојба.

Скоро никогаш не ја гледаме сопругата на Чола во јавност, таа живее потполно мирен и затскриен начин на живот. Блескавите светла никогаш не ја интересираа.

Помладите генерации веројатно не можат ни да замислат како изгледа г-ѓа Чолиќ затоа што никогаш не сте ја виделе на јавни собири, концерти и други јавни настани. Чола и ги посвети најубавите љубовни песни и успеа да го спаси нивниот брак од притисокот на јавноста и медиумите.

После долга серија години, Александра успеа да ја сними медиумска камера. Имено, екипата на „Папарацо Лов“ го следеше Чолиќ и успеа да ја фати неговата поубава половина, па јавноста можеше да види како изгледа г-ѓа Чолиќ повторно.

„Секој маж сака некој да се грижи за него. Мислам дека тоа беше клучно. Се запознавме многу одамна во Макарска, Александра студираше во Белград, продолживме да се гледаме, со текот на времето започнавме да се забавуваме. Таа ме освои со својата едноставност и приврзаност. Ми се посвети на мене, мисли на мене, се грижи… Еден човек некако препознава личност што би сакал повторно да ја види, фаќа емоција која без збор вели дека таа се грижи за него. Не можам да го објаснам тоа бидејќи таа може да биде најубавата и најпаметната жена пред вас и едвај да чекате да ја напуштите. Виша сила одредува зошто некои луѓе се заедно, а други не. Мојата и аурата на Сандра се препознаа, тоа веројатно беше сосема доволно за да влезе во нова димензија “, рече Чола еднаш за списанието „Hello“.

Се чини дека миленикот на жените во неговата Александра пронашол сè што сака, па затоа неговата слава никогаш не ја загрозила неговата брачна безбедност и мирот што го има.