Најголемиот ХИТ на Цеца „Idi dok si mlad“ не бил наменет за неа: Еве кој требало да ја отпее песната!

16 декември, 2020
Screenshot_1_1000x0


Песната на Цеца „Иди док си млад“ е позната на скоро сите и денес се пее со иста ревност како и пред повеќе од две децении кога беше снимена. Сепак, она што е особено интересно е дека песната не била наменета за неа на почетокот, туку за нејзината колешка Весна Змијанац.


– Весна Змијанац требаше да ја сними песната „Иди док си млад“. Сепак, не и се допадна текстот, но и се допадна мелодијата – рече Цеца еднаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris