Натпреварувачката која го ‘сервираше’ меѓуножјето излета од шоуто!

21 септември, 2020
хрватиуца наслов

Надица, чиј ментор е Јелена Карлеуша, предизвика реакции на почетокот на годината затоа што носеше портокалово боди, кое откриваше повеќе отколку што покриваше.

Надица Вермезовиќ (29) од Ваљево, Србија, настапи во најновата епизода на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Сепак, таа не се прослави затоа што доби само два гласа, што не е доволно за да се пласира во следниот круг, па го напушти натпреварувањето.

-Имаше многу фалшеви, лоши краеви, аматерска, неконтролирана динамика, вештачка енергија, ништо не ми се допаѓаше – и рече Вики Миjковиќ (45).

Ментор на оваа кандидатка е Јелена Карлеуша (42), која смета дека Надица заслужила да оди во баражот, каде би имала уште една шанса да се докаже.

– Затоа што сте некој кој првенствено има голем потенцијал. Изгледавте убаво вечерва, од стајлинг до коса и шминка, сè одлично. Кога станува збор за енергијата, има нешто во вас – и рече таа.

Инаку, Надица предизвика реакции во шоуто на почетокот на годината затоа што носеше портокалово боди, кое откриваше повеќе отколку што покриваше. Нејзиното меѓуножје беше надвор.

– Беше ужасна, почнувајќи од изгледот. Зима е, а вие доаѓате како да одите на плажа, тоа е малку невкусно за мене. Дали имате што да облечете во зима? – рече тогаш членот на жирито Драган Стојковиќ Босанац (66).

– Таа не смее да излезе гола. Нејзиниот долен дел е скоро невидлив, како да го нема. Брат, сè и испадна – додаде Вики.

Дури и фотографии од натпреварувачката почнаа да се шират на социјалните мрежи со негативни коментари.

– Кога храните дете, го воспитувате, а тоа доаѓа во Звездите на Гранд и ја покажува пичката – гледачите ја исмеваа.