Неговото име не е Кристијан! Ова е вистинското ИМЕ на затвореникот Голубовиќ

25 октомври, 2020
Screenshot_10

Затвореникот Кристијан Голубовиќ е учесник во „Задруга 4“, а малкумина го знаат неговото вистинско име.

Имено, Кристијан им стана познат на властите по своите криминални активности во текот на 80-тите години на минатиот век, проследени со бројни затворски казни, од Германија, преку Србија, сè до Грција.

Тешко е да се наведат сите прекршувања на законот што ги извршил Голубовиќ, а тие вклучуваат, меѓу другото: тепачки, пукања, бегства од затвор, кражби, вооружени грабежи, препродажба на украдени автомобили, трговија со дрога.

Сепак, она што малку луѓе го знаат за него е дека неговото вистинско име е всушност Александар, а не Кристијан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort