Нивес Целзијус објави фотографија од кујната: „Затоа што саботата го заслужува тоа!“

26 септември, 2020
73259f5d7d753551c173

Инаку, пејачката и писателка неодамна имаше проблеми со раката поради што носеше лонгета, но се чини дека тоа е зад неа. Таа не вежбаше поради повредата, но најде начин да ја спречи досадата и да остане активна.

Нивес Целзијус одлучи да го искористи мрачното саботно утро за да остане дома, а исто така најде начин да го подобри своето расположение. Крофна со чоколадо! Имено, не е тајна дека чоколадото за многумина е како вистински хормон на среќа, а Нивес не држи диета туку сака да ужива во животот.

Таа сподели фотографија од кујната со своите следбеници кои се согласија дека идеален почеток на денот е нешто слатко на чинија.

Таа додаде дека саботата го заслужува токму тоа, а во коментарите жените ѝ рекоа дека заслужува да биде почестена.

Инаку, пејачката и писателка неодамна имаше проблеми со раката поради што носеше лонгета, но се чини дека тоа е зад неа. Таа не вежбаше поради повредата, но најде начин да ја спречи досадата и да остане активна.

– Ми недостасува одењето на работа, снимањето, колегите, ми недостига тренингот, па дури и трчањето. Се обидувам да го надокнадам тоа работејќи низ дома, со некои од моите вежби, истегнувајќи се. Волјата е најсилна во овие моменти. Одбивам нешто да не можам да направам. Дури и откако сфатив дека моето закрепнување ќе биде нешто подолго отколку што очекував бидејќи беа оштетени и лигаментите. Верувам и не се откажувам од роковите. Се разбира, прекрасен и професионален тим од луѓе ми помага во тоа, но ќе разговараме за тоа некое друго време … И за да не биде заблуда, само левата рака беше повредена и да, имам целулит. Знам. Не треба да ги зумирате сликите за да се потсетите себе и мене дека ние ТВ луѓето не сме поштедени од повреди или целулит. Ние го знаеме ова дури и без вашите потсетници. – рече Нивес.

Нивес е член на жирито во новата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“ и наскоро повторно ќе ја гледаме на телевизија.