Нивес Целзиус дочека слатка освета: Се сеќавате кога Петко ја полеа со кофа вода? Ова е 100 пати подобро!

13 септември, 2020
pjimage-2-1

Илјадници обожаватели на популарната Загребчанка не можат да се освестат од смеа Не е тајна дека блиските пријатели Нивес Целзијус и Далибор Петко сакаат да си подготвуваат спектакуларни „пренкови“ еден за друг, кои, се разбира, секогаш се снимаат на камера, а потоа ја насмеваат јавноста. Помина веќе некое време откако домаќинот ја полеа пејачката со ладна вода додека се сончаше безгрижно во бикини, но како и да е, одмаздата се служи ладна.


Илјадници обожаватели на популарната жена од Загреб не можат да престанат да се смеат откако Нивес објави урнебесно видео во кое тој истура кофа полна со вода од балконот во петокот, додека тој е во занес на водителка и рече нешто пред камерата.

КОГА НИВЕС СЕ ВРТИ ПРОТИВ ВАС И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО! Знаев дека ме чека некогаш, но токму на овој начин… Внуците ми рекоа дека треба да снимам роденденска честитка за нивниот пријател Метју. И за двајцата сè уште беше чудно да снимаат, но „Како и да е, би сакал да кажам дека ова беше „ладен туш“ за мене, но беше МНОГУ ПОЛОШО“, напиша тој.