Нивес Целзиус откри какви мажи ѝ се најодбивни, а исто така го опиша и својот идеален тип: „Ништо не ме одбива полесно од…“

5 декември, 2020
61993481

Во едно интервју, Нивес Целзиус откри какви мажи ја привлекуваат, а исто така зборуваше и за нејзината писателска кариера.

Членката на жирито на „Твоето лице звучи познато“, Нивес Целзиус (38) сака својот љубовен живот да го држи подалеку од очите на јавноста, но сега откри какви мажи ја привлекуваат.

“Кога станува збор за физички изглед, сакам високи, темнокоси мажи, спортска градба, но она што ми е примарно е чувството на релаксација што ми го предизвикува. Сакам духовитост, елоквентност, сочувство, самосвест, човек без траги на самозадоволство. А, писменоста е многу важна “, откри таа.

„Ништо не ме прави посвесна од неписмените мажи“, додаде таа.

Таа ги коментираше и безобразните коментари што ги добива под објавите на социјалните мрежи, од кои сепак успева да извлече нешто позитивно.

“Не можам да им се лутам. За жал, тие ми се потсетник колку сум среќна што сум ослободна од омраза и колку е поудобно да се живее за да се прифати и сака различноста”, рече Нивес.

Во интервјуто таа откри и што најмногу ја мачи како член на жирито во шоуто „Твоето лице звучи познато“.

„Кога ќе нè пронајдат фантастични, талентирани луѓе како оваа сезона на ТЛЗП, ние често ги преиспитуваме нашите одлуки и нашата совест секогаш работи затоа што сме во дилема дали некој кандидат неправедно го пропушти нашиот избор“, призна таа.

Таа се осврна и на нејзината писателска кариера и откри дали подготвува нешто ново.

“Заедно со мајчинството и другите обврски, тешко ми е сериозно да седнам да пишувам нова книга. Сепак, се задоволувам со пишување песни. Веќе имам подготвено неколку нови песни, но чекам некои посреќни денови и враќање на музиката во нашето секојдневие”, призна таа.

За крај, таа го понуди својот рецепт за среќа.

“Љубов, разбирање, толеранција кон семејството, работата, луѓето. Живот без осуда, омраза, љубомора. Само емоциите без негативен знак нѐ прават вистински среќни”, рече Нивес.