Нивес објави фотографија на која ја покажа ‘најновата, омилена играчка’

13 септември, 2020
нив3с

На социјалните мрежи, таа покажа како го презеде поголемиот дел од работата околу реновирањето во свои раце. Сега таа покажа дека постави лулашка во градината на нејзиниот дом.

Пејачката и писателка Нивес Целзијус веќе некое време го украсува својот дом.

„Мојата најнова, омилена играчка“, напиша таа покрај фотографијата на која е облечена во летен фустан и седи на лулашката. Фустанот го истакна нејзиното бујно деколте, па затоа беше примарен фокус на нејзините следбеници кои ја наградија со бројни лајкови и коментари. Но, освен тоа, бидејќи Нивес сè уште носи лонгета, некои се загрижија, па ја прашаа како и е раката.

Да потсетиме, Целзиус неодамна ги загрижи обожавателите кога објави фотографија со гипс на раката.

И мислев дека оваа година ќе ми биде одземен одморот – рече Нивес во описот на фотографијата, додавајќи го хаштагот #malatrapava. Во видеото што го сними за Инстаграм Стори, таа се потсети и на зборовите на нејзиниот поранешен сопруг Дино Дрпиќ, кој и рече дека не е баш спретна.